PORADY

1. Pizza
Ciasto na pizzę będzie bardziej chrupiące, jeżeli spód podsypiesz delikatnie kaszą manną.

2. Niedojrzałe banany
Jeżeli zdarzyło Ci się kupić mało dojrzałe banany, połóż je w bliskim kontakcie jabłek. Banany dojrzeją znacznie szybciej.

3. Mleko
Mleko nie wykipi, jeżeli brzegi garnuszka posmarujesz tłuszczem

4. Nieprzyjemny zapach w lodówce, na desce do krojenia, sztućcach
Nieprzyjemny zapach z lodówki usuniesz, wstawiając do niej talerzyk z niewielką ilością sody oczyszczonej, lub zawiniątko z kawą mieloną. Natomiast zapachy z ryb, cebuli czy czosnku usuniesz jeżeli przepłukasz je w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej.

5. Przypalony piekarnik Miej sól zawsze pod ręką gdy ciasto lub sos ucieknie z blachy lub naczynia do zapiekania. Posyp natychmiast solą to miejsce a  piekarnik nie przypali się. Co ciekawe, będzie też się dobrze czyścić.

6. Obieranie jajek na twardo
Jeżeli problem stanowi dla Ciebie obieranie jajek, to po zlaniu wrzątku z garnuszka w którym jajka były gotowane, obtłucz skorupki delikatnie i ponownie zalej jajka wodą- tym razem zimną. Woda, która dostanie się pod spękaną skorupkę sprawi, że jajka obierzesz szybko i bez żadnych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook