W podróży do Włoch…

Włochy- kojarzą się nam przede wszystkim z włoską kuchnią pizzą i makaronami. Mając na myśli zabytki , nasuwają się nam przede wszystkim: Krzywa wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra czy Koloseum, a jeśli chodzi o krajobraz to przed oczami mamy głównie urzekające piękne plaże oblewane czystymi wodami morza, gaje oliwne i błękit nieba.
Wszystko to sprawia, że Włochy to kraj przepełniony majestatycznymi budowlami tak licznie przyciągającymi turystów z całego świata, specyficzną kulturą i tradycją.

DSC04053 DSC04214 DSC04233 DSC04272 DSC04285 DSC04358

Włochy położone są w strefie klimatu podzwrotnikowego morskiego.
We Włoszech panuje klimat śródziemnomorski.
Szczyt sezonu przypada od czerwca do połowy września, wtedy temperatury są najwyższe.

Podczas upalnego lata roślinność usycha i wówczas przed oczami turystów roztacza się piaskowy, ascetyczny pejzaż.

Włoski klimat jest bardzo przyjemny – lata są ciepłe i suche, a zimy wilgotne i łagodne. W szczycie sezonu upaly mogą jednak przytłaczać zwłaszcza osoby wrażliwe.
W powietrzu daje się odczuć wilgotno- ciepły iście „szklarniowy” klimat. Upal sprawia, że człowiek się rozleniwia, ciężko jest się zmobilizować do jakiejkolwiek pracy, każdy większy wysiłek przyprawia o poty, dlatego Włosi w ciągu dnia urządzają sobie sjestę, w czasie której robią sobie przerwę od pracy. Jest to według mnie jak najbardziej uzasadnione. Ja jako turystka w godzinach największych upałów nie wychodziłabym z basenu, albo przewracałabym się z boku na bok wylegując się na leżaku plażowym.

Co ciekawe, to włoskie śniadanie składa się głównie z kawy i ciasteczek. Nie dla mnie takie jedzenie! Zapchać się z samego rana na pusty żołądek słodyczami naprawdę przyprawia o mdłości.
Włoska kawa to espresso, picie naszej kawy we Włoszech jest nieco obciachowe. Włoch przeciętniak wypija dziennie kilka maleńkich ale diabelsko mocnych kaw. Być może dlatego Włosi są zawsze tacy pobudzeni?!
Ludzie są bardzo otwarci, ciepli i mili. To coś czego nie sposób znaleźć w Polsce. We Włoszech naprawdę chce się żyć!

Krajobrazy- bajka, klimat- cudowny, widoki- nieziemskie. Bez mrugnięcia okiem śmiało mogę stwierdzić, że Włochy to prawdziwy Raj na Ziemi!

DSC04286

Zdjęcią są własnością kreatywnie.proste. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook